Nowy, potworny wirus zabija w 24 godziny

To nie Ebola doprowadzi do ogólnoświatowej pandemii, lecz może to uczynić wirus, który właśnie pojawił się w Afryce. OndoX, bo o nim mowa, to nowy, nieznany wcześniej wirus, który jest niezwykle zjadliwy, gdyż zabija w ciągu 24 godzin. Naukowcy ze Światowej Organizacji Zdrowia...

To nie Ebola doprowadzi do ogólnoświatowej pandemii, lecz może to uczynić wirus, który właśnie pojawił się w Afryce. OndoX, bo o nim mowa, to nowy, nieznany wcześniej wirus, który jest niezwykle zjadliwy, gdyż zabija w ciągu 24 godzin.

Naukowcy ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) nie wiedzą z czym mają do czynienia w nigeryjskim mieście Ode-Irele, które leży w południowo-wschodnim stanie Ondo.

Póki co nie mówi się o epidemii, a o nagłym wzroście zachorowań. Zarażonych tajemniczym wirusem zostało już ponad 30 osób i liczba ta szybko rośnie.

OndoX zabija o wiele szybciej i skuteczniej niż Ebola. Choroba objawia się zamazaniem widzenia, bólem głowy, utratą przytomności i w zaledwie 24 godziny prowadzi do śmierci.

Na tę chwilę lekarze z WHO są pewni, że nie jest to ani jedna z odmian Eboli, ani też żadna inna choroba, która występuje czy występowała w przeszłości w Afryce

Jak donoszą lokalne media, swoje wytłumaczenie ma wódz plemienny Moses Enimade, według którego tajemnicze śmierci, to klątwa rzucona przez bóstwo imieniem Molokun. Ma to być kara za obrabowanie przez młodzież jednej z poświęconych mu kapliczek.

Świat naukowy jednak rządzi się swoimi prawami i musi mieć naukowe dowody, a nie bajeczki, tak więc eksperci z WHO rozpoczęli śledztwo w tej sprawie.

Wstępne badania wskazują, że osoby te mogły zatruć się herbicydami, czyli jednym z rodzajów pestycydów służących do selektywnego lub nieselektywnego zwalczania chwastów w uprawach.

Jednak na ostateczne wyniki musimy jeszcze poczekać.