Zawodnik muay thai wszczepił sobie tytan w nogę

Zawodnik Muay Thai Bandasak Chaiyasan został niedawno zawieszony przez federację WMC (World Muaythai Council) po tym jak odkryto na zdjęciach rentgenowskich, że w jeden ze swoich piszczeli wszczepił on sobie tytanową wstawkę.

Zawodnik muay thai Bandasak Chaiyasan został niedawno zawieszony przez federację WMC (World Muaythai Council) po tym jak odkryto na zdjęciach rentgenowskich, że w jeden ze swoich piszczeli wszczepił on sobie tytanową wstawkę.

Zdjęcia te odkryte zostały po tym jak Chaiyasan wygrał swoją walkę kopiąc przeciwnika w głowę - walczący z nim Noppadon Chalor został znokautowany i dziś wspomina on, że w trakcie swojej 7-letniej kariery zawodowej w ringu nigdy nie czuł czegoś podobnego.

Sztab oskarżanego zawodnika twierdzi, że implant był konieczny z przyczyn medycznych - Chaiyasan doznał w przeszłości kontuzji piszczeli podczas sparingu, jednak jeśli faktycznie przechodził on rekonwalescencje to nie powinien walczyć, a z drugiej strony - jeśli był już wyleczony to implant powinien zostać usunięty.

Źródło: Fightstate