Aż 18 odcinków nowego Twin Peaks

David Lynch wycofać miał się z produkcji trzeciego sezonu Miasteczka Twin Peaks ze względu na zbyt ograniczony budżet jaki oferowała mu stacja Showtime. Wygląda jednak na to, że taktyka ta opłaciła się i to z nawiązką - nowa seria ma liczyć bowiem aż 18 odcinków.

David Lynch wycofać miał się z produkcji trzeciego sezonu Miasteczka Twin Peaks ze względu na zbyt ograniczony budżet jaki oferowała mu stacja Showtime. Wygląda jednak na to, że taktyka ta opłaciła się i to z nawiązką - nowa seria ma liczyć bowiem aż 18 odcinków. To ogromny postęp, bo początkowo trzeci sezon Twin Peaks liczyć miał sobie 9 odcinków.

Informacji takiej udzielić fanom miały dwie gwiazdy serialu - Sherilyn Fenn oraz Sheryl Lee - które pojawiły się na konwencie Crypticon w Seattle. Wszystkie nowe odcinki kręcić ma osobiście Lynch, więc fani psychodelicznych wizji tego reżysera powinni być zadowoleni.

Scenariusz Lynch ma pisać wspólnie z Markiem Frostem - współautorem oryginalnej serii - a ten drugi ma dodatkowo w międzyczasie wydać książkę opisującą to co wydarzyło się w ciągu tych 25 lat pomiędzy sezonem 2, a 3.

Co więcej muzykę ponownie komponować ma Angelo Badalamenti - autor słynnego motywu muzycznego (niżej).

Zapowiada się więc na to, że nowe Twin Peaks będzie tym wszystkim na co fani czekają.

Źródło: Comicbook