Potężny wybuch wulkanu w jakości 4K

W sieci pojawił się zdecydowanie najlepszy filmik ukazujący erupcję wulkanu Calbuco w Ameryce Południowej. Pierwszy od 43 lat wybuch okazał się niezwykle malowniczy, ponieważ doszło do niego o zachodzie Słońca. Filmik został wykonany w jakości 4K...

W sieci pojawił się zdecydowanie najlepszy filmik ukazujący erupcję wulkanu Calbuco, który znajduj się w Chile w Ameryce Południowej. Pierwszy od 43 lat wybuch okazał się niezwykle malowniczy, ponieważ doszło do niego o zachodzie Słońca.

Filmik został wykonany w jakości 4K przez studio Timestorm Films, specjalizujące się w rewelacyjnych ujęciach otaczającej nas przyrody.

Filmowcy mieli nie lada farta, ponieważ kręcili filmik na sąsiednim wulkanie Osorno, około 20 kilometrów od Calbuco. Gdy wracali promem ujrzeli chmurę przypominającą grzyb atomowy. Tego nie mogli przepuścić.

Znaleźli dogodne miejsce, rozstawili sprzęt i stworzyli filmik, który potrafi zaprzeć dech w piersi.

Dodajmy, że erupcja trwała około 1,5 godziny. Później zapadł zmrok i niczego już nie było widać. Pod osłoną nocy na miejscowości położone u stóp wulkanu spadła gruba warstwa popiołu, zmuszająca tysiące mieszkańców do ewakuacji.

Popioły wulkaniczne z biegiem dni dotarły aż do Brazylii, powodując tam pełne intensywnych barw zachody Słońca. Tlenki siarki obiegły kulę ziemską, docierając aż do Australii.