Deadpool oficjalnie tylko dla dorosłych

Już na początku lutego swoją kinową premierę ma mieć film Deadpool, który powstać miał parę lat temu, potem został przez wytwórnię odłożony na półkę, by po prośbach fanów powrócić. Przez cały czas fani mieli jednak obawy czy Hollywood nie zepsuje tej historii próbując ją dostosować dla najbardziej atrakcyjnego z biznesowego punktu widzenia odbiorcy - dzieci. Ale na szczęście tak się nie stanie, to już oficjalne.

Już na początku lutego swoją kinową premierę ma mieć film Deadpool, który powstać miał parę lat temu, potem został przez wytwórnię odłożony na półkę, by po prośbach fanów powrócić. Przez cały czas mieli oni jednak obawy o to, czy Hollywood nie zepsuje tej historii próbując ją dostosować dla najbardziej atrakcyjnego z biznesowego punktu widzenia odbiorcy - dzieci. Ale na szczęście tak się nie stanie, to już oficjalne.

MPAA (Motion Picture Association of America) - organizacja nadająca wszystkim filmom odpowiednie kategorie wiekowe - dała właśnie Deadpoolowi oznaczenie R, co oznacza, że jest to obraz wyłącznie dla widzów dorosłych, a stało się tak ze względu na dużą dawkę przemocy, wulgarny język, nagość i zawartość erotyczną, a więc wszystko to, co tygryski lubią najbardziej.

Deadpool jest postacią stworzoną w latach 90 przez Roba Liefelda i Fabiana Niciezę. To najemnik, który najpierw pojawił się jako przeciwnik mutantów z organizacji X-Men, lecz z czasem - głównie dzięki swojej gadatliwości, humorowi i umiejętności przełamania czwartej ściany (czyli odezwania się wprost do czytelnika) - doczekał się własnych komiksów i gier wideo i z czarnego charakteru stał się antybohaterem.

Film nakręcony został przez Tima Millera, a w rolach głównych zobaczymy Ryana Reynoldsa i znaną choćby z nieodżałowanego Firefly Morenę Baccarin. I choć nie widzieliśmy go to polecamy pójść do kina, jeśli chcecie pokazać producentom, że warto robić komiksowe filmy dla dorosłych.

Źródło: Comingsoon