Legendarny DeLorean wraca do produkcji

Legendarny DeLorean powraca! Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych pojazdów w historii motoryzacji, rozsławiony dzięki Powrotowi do przyszłości, wraca do produkcji! Pomimo faktu, że ostatni egzemplarz zjechał z taśmy ponad 33 lata temu, to teraz firma DeLorean Motors Company...

Legendarny DeLorean powraca! Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych pojazdów w historii motoryzacji, rozsławiony dzięki Powrotowi do przyszłości, wraca do produkcji!

Pomimo faktu, że ostatni egzemplarz zjechał z taśmy ponad 33 lata temu, to teraz firma DeLorean Motors Company postanowiła wznowić produkcję, a to wszystko za sprawą wiernych fanów tego pojazdu i filmu.

Planowana jest produkcja 300 replik, które mają kosztować po 100 tysięcy dolarów. Pierwsze egzemplarze trafią do swoich właścicieli już w 2017 roku. Firma planuje, że na początku będzie budowała jeden egzemplarz miesięcznie, później już po kilka.

Auto miało być konkurentem m.in. dla Porsche 911 czy Chevroleta Corvette. DMC-12 był również spełnieniem wizji Johna DeLoreana, który odszedł z General Motors, by założyć swoją własną firmę (DeLorean Motor Company) i rozpocząć produkcję samochodów.

Ostatecznie skończyło się tylko na jednym modelu, który był produkowany przez zaledwie dwa lata. Produkcja nie przekroczyła nawet 9000 sztuk.