Google Maps ujawnia zakamarki naszych ciał

Wszyscy znamy i korzystamy ze świetnego narzędzia jakim jest Google Maps, gdy np. chcemy dowiedzieć się więcej o interesującej nas lokalizacji lub podczas planowania trasy naszej podróży. Mechanizmy wykorzystywane do nawigacji (zbliżanie i oddalanie) w Google Maps i Street View...

Wszyscy znamy i korzystamy ze świetnego narzędzia jakim jest Google Maps, gdy np. chcemy dowiedzieć się więcej o interesującej nas lokalizacji lub przy planowaniu trasy naszej podróży.

Mechanizmy wykorzystywane do nawigacji (zbliżanie i oddalanie) w Google Maps i Street View, teraz znalazły zastosowanie również w medycynie.

Na Uniwersytecie Nowej Południowej Walii (UNSW), naukowcy wykorzystują tzw. Mapy Google ludzkiego ciała do porównania i analizy pracy najróżniejszych organów.

W ten sposób badania nad nowymi terapiami i innymi istotnymi kwestiami, dotyczącymi m.in. nowotworów, mogą odbywać się teraz nieporównywalnie szybciej, niż miało to miejsce dotychczas.

Dzięki algorytmowi Google, zdjęcia wykonane przez mikroskopy, układane są warstwowo, a więc naukowcy mogą sobie dowolnie zbliżać poszczególnie części ciała aż do komórek.

Do tej pory mogli jedynie przeglądać poszczególne zdjęcia, co znacznie spowalniało ich pracę i nie pozwalało szerzej spojrzeć na przebiegające procesy.

Kliknijcie na powyższe zdjęcie i zobaczcie, jak ten system działa w praktyce, na przykładzie kości biodrowej.