Anonimowi zapowiadają odwet za zamachy

Haktywiści z grupy Anonimous zapowiadają odwet na dżihadystach za zamachy przeprowadzone w tym tygodniu w Brukseli. "Nie spoczniemy, dopóki terroryści nie zaprzestaną swoich działań. Będziemy hakować ich strony internetowe, wyłączać konta na Twitterze i bronić wolności każdego obywatela"...

Haktywiści z grupy Anonimous zapowiadają odwet na dżihadystach za zamachy przeprowadzone w tym tygodniu w Brukseli. Nowa internetowa kampania na rzecz walki z Państwem Islamskim nosi nazwę #OpBrussels. To kolejna akcja Anonimowych w ostatnim czasie. Przypomnijmy, że podobne akcje odwetowe przeprowadzili oni po zamachach w Paryżu.

"Nie spoczniemy, dopóki terroryści nie zaprzestaną swoich działań. Będziemy hakować ich strony internetowe, wyłączać konta na Twitterze i bronić wolności każdego obywatela".

"Mamy wiadomość dla osób wpierających Państwo Islamskie: Wytropimy was. Jesteśmy wszędzie. Wszyscy internauci mogą pomóc w walce z dżihadystami" - zapowiadają Anonimowi w trakcie filmu.

Wówczas haktywiści dokonali sporego spustoszenia w świecie serwisów społecznościowych, które zaowocowały zamknięciem tysięcy kont terrorystów i ludzi z nimi powiązanych.

Anonimowi opublikowali również mały poradnik dla laików z zakresu hakowania. Instrukcja ta ma pomóc w przeprowadzaniu grupowych ataków DDoS na wcześniej wybrane cele.

Jeśli chcecie w nich uczestniczyć, to najpierw dwa razy pomyślcie nad tym, a później sprawdźcie, czy jesteście bezpieczni, i przypadkiem sami nie jesteście celem ataków cyberprzestępców.