Medycyna
Syntetyczny człowiek powstanie na Harvardzie

Od zarania dziejów ludzie marzą o osiągnięciu nieśmiertelności. Te marzenie już wkrótce mogą się ziścić, a to dlatego, że aktualnie wiele firm na całym świecie prowadzi intensywnie eksperymenty, które mają na celu spełnienie tych pragnień.

Temat nieśmiertelności budzi wiele emocji i kontrowersji, gdyż prawdopodobnie aby osiągnąć taki stan, będziemy musieli zostać poważnie zmodyfikowani genetycznie, a może nawet staniemy się w dużej części cyborgami.

Życie wieczne stało się ostatnio także tematem konferencji zorganizowanej na Harvard Medical School. Otóż wzięło w niej udział aż 150 naukowców, prawników i przedsiębiorców, którzy wspólnie debatowali nad przyszłością genetyki i zagrożeniami oraz dobrodziejstwami dla ludzkości z niej płynącymi.

Specjaliści omawiali techniki, dzięki którym będzie można stworzyć syntetycznego człowieka, odpowiednio modyfikując i uzupełniając o nowe możliwości jego DNA.

W ten sposób chcą oni między innymi uwolnić naszą cywilizację od wszelakich chorób i zagrożeń z nimi się wiążącymi. Naukowcy chcą również ulepszyć genomy zwierząt i roślin, aby te mogły lepiej służyć człowiekowi.

Długość życia ludzi stale się wydłuża, jednak na przełom, który zaoferuje nam dziesiątki, a może nawet setki lat dłuższej egzystencji, musimy jeszcze trochę poczekać.

Jak zapowiada np. Google, które również uczestniczy w takich eksperymentach, dzieci narodzone za 40 lat, będą mogły żyć nawet 200-250 lat. Oczywiście wydłużą się także i nasze lata życia oraz ludzi narodzonych w przyszłości.

Źródło: GeekWeek.pl/Harvard University / Fot. Pexels