Odkryto sekret szczęśliwego życia seksualnego

Kanadyjscy psychologowie postanowili ostatnio wykorzystać naukę aby  zgłębić sekret, nad którym od dawna głowią się kobiece pisma - jak prowadzić szczęśliwe życie seksualne. I okazuje się, że sekret jest bardzo prosty, choć wcale nie znaczy, że będzie łatwo.

Kanadyjscy psychologowie postanowili ostatnio wykorzystać naukę aby  zgłębić sekret, nad którym od dawna głowią się kobiece pisma - jak wieść szczęśliwe życie seksualne. I okazuje się, że sekret jest bardzo prosty, choć wcale nie znaczy to, że będzie łatwo.

W badaniu wzięto pod lupę około 1900 osób będących zarówno w hetero jak i homoseksualnych związkach i odkryli, że co do zasady nie osiągają seksualnej satysfakcji w długotrwałych związkach ci, którzy wierzą w uzyskanie szybkiej i łatwej przyjemności, a dużo łatwiej osiągnąć ją tym, którzy wierzą, iż wymagana jest od nich ciężka praca.

Wszystko jest zatem w naszej głowie i zależy od nastawienia - jeśli będziemy przygotowani na odrobinę wysiłku to osiągnięcie celu jakim jest zadowolenie z życia seksualnego w związku będzie w zasięgu reki.

Źródło: University of Toronto [Eureka Alert], Zdj.: CC0