Nawigacja wyświetlana na drodze od Mercedesa

Mercedes intensywnie pracuje nad technologią świateł, które pozwolą w specjalny sposób oświetlić drogę, a przez to nawigować, ostrzegać i informować kierowcę o tym, co się na niej dzieje. Nowe światła składają się z układu sterującego...

Mercedes intensywnie pracuje nad technologią świateł, które pozwolą w specjalny sposób oświetlić drogę, a przez to nawigować, ostrzegać i informować kierowcę o tym, co się na niej dzieje.

Nowe światła składają się z układu sterującego ponad milionem mikro-luster na reflektor, rozdzielających wiązkę światła na pojedyncze piksele. Każde z nich może być zarządzane niezależnie od pozostałych.

To wszystko sprawia, że reflektory mogą wyświetlić na drodze, przed samochodem, najróżniejsze oznaczenia, ułatwiając jazdę nie tylko kierowcy, ale również dbając o bezpieczeństwo przechodniów.

Inżynierowie połączyli reflektory z systemem radarów, kamer i czujników, aby jeszcze inteligentniej oświetlały i doświetlały "groźne" miejsca, ale jednocześnie nie oślepiały innych kierowców, a zwłaszcza przechodniów czy rowerzystów.

Technologia Digital Light będzie dostępna w dwóch opcjach. W pierwszej zastosowany zostanie system milionów mikroluster i całość będzie wyglądała dokładnie tak, jak w powyższym opisie.

W drugim natomiast przypadku będziemy mieli do czynienia z czterema punktami świetlnymi, z których każdy będzie składał się z 1024 LED-ów, czyli w sumie 8192 dla pojedynczego samochodu.

Mercedes nie zdradził jeszcze, kiedy możemy spodziewać się nowego inteligentnego oświetlenia w pojazdach tej marki. Póki co obejrzyjcie powyższą prezentację możliwości tej niesamowitej technologii.