Niezwykły crash test pojazdów z różnych epok

Niedawno mogliśmy zobaczyć crash test dwóch Nissanów, który dał nam wszystkim do myślenia odnośnie panującego poziomu bezpieczeństwa w samochodach w różnych krajach świata (zobaczcie tutaj). Tym razem będziecie mogli przekonać się, jak bardzo zmieniły...

Niedawno mogliśmy zobaczyć crash test dwóch Nissanów, który dał nam wszystkim do myślenia odnośnie panującego poziomu bezpieczeństwa w samochodach w różnych krajach świata (zobaczcie tutaj).

Tym razem będziecie mogli przekonać się, jak bardzo zmieniły się samochody przez ostatnie dwie dekady. Zdradzimy Wam, że zmiany są naprawdę drastyczne. Wystarczy zobaczyć film przygotowany przez Euro NCAP, na którym porównano Hondę Jazz z 2015 roku z Roverem 100 z 1997 roku.

Dzisiaj Jazz kosztuje tyle, ile wtedy Rover, ale teraz otrzymujemy coś więcej, niż tylko piękny samochód. Jest to możliwość przeżycia w trakcie wypadku. Dzięki inżynierom z Euro NCAP świat motoryzacji odmieniła rewolucja w kwestiach bezpieczeństwa.

W przyszłości ulepszenia nie będą już tylko dotykały samego nadwozia pojazdów, ale również aktywnych systemów, czyli radarów, czujników, kamer i systemów sztucznej inteligencji. Ich rolą będzie nie dopuszczenie do jakiejkolwiek groźniej sytuacji na drodze.