Żelowa antykoncepcja dla mężczyzn w akcji

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o nowym rodzaju antykoncepcji dla kobiet, którą miałby zapewnić sterowany przy pomocy pilota implant. Teraz pojawiło się coś bardzo interesującego dla mężczyzn. Od wielu miesięcy trwają testy pierwszego...

Jakiś czas temu informowaliśmy Was o nowym rodzaju antykoncepcji dla kobiet, którą miałby zapewnić sterowany przy pomocy pilota implant (zobaczcie tutaj). Teraz pojawiło się coś bardzo interesującego dla mężczyzn.

Od wielu miesięcy trwają testy pierwszego skutecznego zastrzyku antykoncepcyjnego dla panów, który z pewnością wprowadzi spore zamieszanie w tematach łóżkowych, ale i nie tylko. Vasalgel, bo o nim mowa, ma trafić do aptek już w 2018 roku.

W odróżnieniu od kobiecych środków antykoncepcyjnych, nie jest on oparty na hormonach, gdyż jest to zwykły hydrożel, dlatego jego działanie można cofnąć w zaledwie kilka minut.

Specyfik, w którym znajduje się specjalny polimer, wstrzykuje się bezpośrednio do nasieniowodów. Blokuje on przepływ plemników i tym samym nie dochodzi do procesu zapłodnienia. Ten stan można szybko cofnąć, wstrzykując "antidotum", które odblokuje nasieniowód.

Właśnie zakończono pełnym sukcesem testy na makakach. Podczas badań na 16 dorosłych samcach, które były trzymane z samicami w wieku rozrodczym, wykazano, że metoda zapewnia długotrwałą i niezawodną antykoncepcję (nie odnotowano ani jednej ciąży).

Rezusy mieszkały razem przez jeden sezon rozrodczy, czyli ok. 6 miesięcy. W takich warunkach normalny wskaźnik ciąż dla płodnych samic wynosiłby aż ok. 80 procent, a tutaj nie odnotowano jednak ani jednego poczęcia.

Testy przeprowadzone na pawianach i królikach również zakończyły się pełnym sukcesem, więc można oczekiwać, że i w przypadku mężczyzn, którzy przecież tak bardzo od nich się nie różnią (żart), wynik będzie podobny.

Vasalgel budzi mnóstwo kontrowersji i ten fakt wcale nie dziwi, może on bowiem w znaczący sposób odmienić rzeczywistość par, które np. boją się "wpadki" lub mężczyzn obawiających się, że partnerka "wrobi" ich w dziecko.