Bill Gates zafascynowany sztuczną inteligencją

Billa Gatesa nikomu przedstawiać nie trzeba. Wszyscy wiemy kim jest, co stworzył, jakie ma osiągnięcia i że teraz z pomocą swojej jednej z największych na świecie fundacji charytatywnych ma wpływ na dużą cześć najważniejszych kwestii rozwoju naszego świata...

Billa Gatesa nikomu przedstawiać nie trzeba. Wszyscy wiemy kim jest, co stworzył, jakie ma osiągnięcia i że teraz z pomocą swojej jednej z największych na świecie fundacji charytatywnych ma wpływ na dużą cześć najważniejszych kwestii rozwoju naszego świata, niekoniecznie związanych z elektroniką.

Niewielu z Was jednak zdaje sobie sprawę z faktu, że Gates, chociaż już nie jest szefem Microsoftu, wciąż ma ogromny wpływ na jego rozwój i postępy w pracach nad oprogramowaniem, które odmieni naszą przyszłość nie do poznania.

W wywiadzie udzielonym ostatnio redakcji GeekWire, Gates jest jednym z głównych i cenionych doradców szefów tego giganta w sprawach technologicznych. Filantrop zafascynowany jest technologiami mobilnymi, a przede wszystkim potęgą chmur i powiązanych z nimi wyszukiwarkami jak Bing oraz asystentami głosowymi jak np. Cortana.

Według niego sztuczna inteligencja jest przyszłością naszej cywilizacji i to właśnie w nią powinniśmy inwestować każde możliwe środki. Inteligentne superkomputery chmurowe w tandemie z naszymi smartfonami, a później mózgami, niesamowicie zwiększą nasze możliwości intelektualne.

Pozwolą superszybko wyszukiwać informacje, komunikować się z całym światem czy wymieniać niebotyczne ilości danych, co zaowocuje znacznym przyspieszeniem dokonywania np. nowych odkryć naukowych, które na lepsze odmienią nasze życie.

Jak widzimy, wizje Gatesa wcale nie różnią się od marzeń innych ludzi związanych ze światem najnowszych technologii jak np. Markiem Zuckerbergiem, Elonem Muskiem czy Jeffem Bezosem. Jeśli macie ochotę przeczytać cały wywiad, możecie zrobić to tutaj.

Źródło: GeekWire Fot.CTK/AP