Spektakularna podróż do granic Wszechświata

Potęgi Wszechświata nikt z nas nie jest sobie w stanie wyobrazić i jeszcze przez dłuższy czas tak będzie. Jednak możemy choć troszeczkę próbować ogarnąć te wielkości, zarówno w skali mikro, jak i makro, przy pomocy rewelacyjnej animacji, która za chwilę pochłonie Was...

Potęgi Wszechświata nikt z nas nie jest sobie w stanie wyobrazić i jeszcze przez dłuższy czas tak będzie. Jednak możemy choć troszeczkę próbować ogarnąć te wielkości, zarówno w skali mikro, jak i makro, przy pomocy rewelacyjnej animacji, która za chwilę pochłonie Was bez reszty.

Otóż nasz Wszechświat ma swoje granice, przynajmniej takie, których człowiek jeszcze nie przekroczył, a mianowicie są nimi długość Plancka (skala mikro) i granica rozszerzającego się czy obserwowanego Wszechświata (skala makro).

Człowiek znajduje się mniej więcej po środku tych wielkości, co jest czymś niezwykle interesującym. Inaczej mówiąc, jesteśmy tyle razy więksi od długości Plancka ile razy Wszechświat jest większy od nas. Obejrzyjcie film do końca :)