Pełnowymiarowa kapsuła Hyperloop od HTT

Ostatnimi czasy bardzo cicho zrobiło się o firmie Hyperloop Transportation Technologies (HTT), która to miała ostro konkurować z firmą Hyperloop One w budowie technologii potrzebnych do realizacji wizji futurystycznej kolei przyszłości Hyperloop...

Ostatnimi czasy bardzo cicho zrobiło się o firmie Hyperloop Transportation Technologies (HTT), która to miała ostro konkurować z firmą Hyperloop One w budowie technologii potrzebnych do realizacji wizji futurystycznej kolei przyszłości Hyperloop.

Przypomnijmy, że Hyperloop One jest w trakcie budowy toru testowego w Nevadzie i przygotowań do kolejnych testów napędu (zobaczcie tutaj). SpaceX urządziło dwa miesiące temu również wyścigi prototypów kapsuł w Kalifornii, w których udział wzięło kilka zespołów inżynierów z całego świata (zobaczcie tutaj).

Teraz dowiadujemy się, że nieobecne HTT intensywnie pracowało nad pełnowymiarową wersją kapsuły. Chociaż nie jest ona jeszcze w pełni ukończona, firma zaprezentowała pobudzający wyobraźnię filmik. Możemy na nim zobaczyć wnętrze kapsuły, a także jej specyfikację.

Wygląda ona następująco: ma ona mieć 30 metrów długości, 2,7 metra szerokości, ważyć 20 ton, pomieścić od 28 do 40 pasażerów i przewozić ich z prędkością do 1223 km/h. Kapsuły mają startować co 40 sekund, a dziennie obsługiwanych ma być nawet 164 tysiące pasażerów.

Hyperloop Transportation Technologies ogłosiło, że nawiązało współpracę z Carbures, czyli firmą działającą w świecie przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego i systemów bezpieczeństwa. Wszystko więc wskazuje na to, że firma prowadzi niezależne od innych projektów prace i stworzy technologię Hyperloop po swojemu.

Startup ma już podpisanych kilka umów m.in. ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Czechami, Słowacją czy Indonezją na przygotowanie studium wykonalności projektu. Nad Hyperloop myślą także i polskie władze (zobaczcie tutaj).

HTT zapewnia, że kapsuła ma być gotowa na początku przyszłego roku. Brzmi to wszystko wspaniale, więc trzymamy mocno kciuki.

Źródło: Hyperloop Transportation Technologies / Fot. HTT