Niesamowity rekord studenckiej rakiety

Studenckie projekty udowadniają, jak niesamowity potencjał drzemie w młodych inżynierach, którzy w przyszłości zasilą szeregi agencji kosmicznych i pozwolą ludzkości jeszcze szybciej podbijać kosmos. Najlepszym tego przykładem jest studencka Rakieta Fathom II...

Studenckie projekty udowadniają, jak niesamowity potencjał drzemie w młodych inżynierach, którzy w przyszłości zasilą szeregi agencji kosmicznych i pozwolą ludzkości jeszcze szybciej podbijać kosmos. Najlepszym tego przykładem jest studencka rakieta Fathom II.

Została ona wystrzelona 4 marca 2017 roku ze Spaceport America i osiągnęła pułap 44 kilometrów. Prawdopodobnie to rekord w wysokości lotu rakiety studenckiej. Lot obserwowało ponad 70 członków USC Rocket Propulsion Laboratory, uczestniczących w pracach przy rakiecie. Co ciekawe, poprzedni rekord lotu rakiety tego zespołu wynosił ponad 19 kilometrów, więc to duże osiągnięcie.

W naszym kraju również odbywają się starty takich rakiet. Projekty prowadzone są przez Polskie Towarzystwo Rakietowe, Sekcje Rakietową Studenckiego Koła Astronautycznego Politechniki Warszawskiej oraz działania studenckie Z AGH Space Systems w Krakowie. Na powyższym filmie możecie zobaczyć nagranie z kamerki zainstalowanej na rakiecie.