Goolge Trends pokazuje, że świat obawia się III wojny światowej

Google Trends jest świetnym narzędziem do monitorowania najpopularniejszych w globalnej sieci wiadomości, które poszukiwane są aktualnie przez miliony ludzi z całego świata. W ten sposób możemy dowiedzieć się, jakie myśli rodzą się w głowach ludzi...

Google Trends jest świetnym narzędziem do monitorowania najpopularniejszych w globalnej sieci wiadomości, które poszukiwane są aktualnie przez miliony ludzi z całego świata. W ten sposób możemy dowiedzieć się, jakie myśli rodzą się w głowach ludzi. A nasze umysły zaprzątane są ostatnio tematem III wojny światowej.

Niewątpliwie ma na to wpływ wojna w Syrii, fale uchodźców zalewające Europę, coraz częstsze zamachy terrorystyczne, ostatni atak Stanów Zjednoczonych na bazę w Syrii i zrzut "Matki wszystkich bomb" w Afganistanie, rozwój programu atomowego Korei Północnej i związane z tym groźby prewencyjnego ataku na państwo Kim Dzong Una przez Stany Zjednoczone i Chiny.

Wyniki wyszukiwania frazy "World War 3" w aplikacji Google Trends. Fot. Google

To wszystko przełożyło się bezpośrednio na fakt, że internauci wpisują w wyszukiwarkę Google frazy związane z III wojną światową np. takie jak "World War 3". Wzrost zainteresowania tym tematem jest obecnie największy w historii działalności największej wyszukiwarki świata, czyli od 13 lat.

Czy obawy milionów ludzi na całym świecie tym razem sprawdzą się? Pożyjemy, zobaczymy!

Źródło: Google Trends / Fot. Google