Polacy rozświetlają Prypeć. Miasto duchów wygląda obłędnie

Polacy z grupy Napromieniowani.pl postanowili przywrócić elektryczność i rozświetlić Prypeć, czyli miasto duchów, które ponad 30 lat temu zostało ewakuowane po słynnej katastrofie elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Prypeć była wówczas prężnie rozwijającym się miastem...

Polacy z grupy Napromieniowani.pl postanowili przywrócić elektryczność i rozświetlić Prypeć, czyli miasto duchów, które ponad 30 lat temu zostało ewakuowane po słynnej katastrofie elektrowni jądrowej w Czarnobylu.

Prypeć była wówczas prężnie rozwijającym się miastem. Zamieszkiwało ją ok. 50 tysięcy ludzi, w większości pracowników elektrowni jądrowej i ich rodzin.

Napromieniowali nadali nowego blasku temu pochłanianemu przez Matkę Naturę, a niegdyś tętniącego życiem, wielkiemu miastu. Pokazali, że 30-letnie instalacje zakładane przez radzieckich inżynierów są niezniszczalne i wciąż można na nich polegać.

Efekt tej niesamowitej akcji możecie zobaczyć na filmie, który jest zapowiedzią czegoś większego. Obejrzyjcie, bo klimat po prostu wylewa się z ekranu.

Źródło: Napromieniowani.pl / Fot. Napromieniowani.pl