Polska stocznia zbuduje pływające hotele

Gdyńska stocznia Crist będzie budowała wielkie statki pasażerskie dla STX France, czyli światowej sławy firmy, która ma w swoim portfolio m.in. jeden z najsłynniejszych liniowców na świecie, a mianowicie Queen Mary 2, Oasis of the Seas czy Allure of the Seas...

Gdyńska stocznia Crist będzie budowała wielkie statki pasażerskie dla STX France, czyli światowej sławy firmy, która ma w swoim portfolio m.in. jeden z najsłynniejszych liniowców na świecie, a mianowicie Queen Mary 2, Oasis of the Seas czy Allure of the Seas.

Świeżo podpisany kontrakt zakłada, że stocznia wybuduje w pełni wyposażone bloki dwóch ponad 300-metrowych wycieczkowców. Obie jednostki będą w stanie zabrać na pokład ponad 5700 pasażerów i 1500 członków załogi.

Queen Mary 2 w Nowym Jorku. Fot. Twitter.

To kolejne duże zlecenie od europejskich firm. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Crist zobowiązała się, że na zlecenie Bouygues Travaux Publics stworzy pływający dok, dzięki któremu Księstwo Monako będzie można powiększyć o 6 hektarów.

Niestety, w stoczni brakuje rąk do pracy. Większość pracowników wyjechała bowiem za pracą w norweskich stoczniach. Jednak firma ma pomysł na poradzenie sobie z tym problemem. Władze po prostu zatrudnią świetnie wykwalifikowanych pracowników pochodzących z Ukrainy i dalekiego wschodu.

Źródło: PAP / Fot. Twitter