Za 5 lat nawet dywan będzie wpięty do netu

Firma Kaspersky Lab opublikowała swoje najnowsze badania dotyczące przyszłości rozwoju globalnej sieci, naszej w niej aktywności i urządzeń, z których będziemy korzystać na co dzień. W pierwszej połowie 2016 roku w domu przeciętnej polskiej rodziny do globalnej sieci...

Firma Kaspersky Lab opublikowała swoje najnowsze badania dotyczące przyszłości rozwoju globalnej sieci, naszej w niej aktywności i urządzeń, z których będziemy korzystać na co dzień. W pierwszej połowie 2016 roku w domu przeciętnej polskiej rodziny do globalnej sieci było podłączonych 5,9 urządzenia. Pół roku później było to już 6,3 urządzenia.

Jak więc widzimy, powoli coraz więcej swoich gadżetów wpinamy do internetu. Kaspersky przewiduje jednak, że w ciągu 5 lat w domach będziemy mieli nawet 500 urządzeń bezustannie łączących się z siecią i wymieniających z nią informacje.

Szok? Raczej nie, po prostu nasze domy powoli zaczną zmieniać się w multimedialne centra, w których większością urządzeń będziemy mogli sterować poprzez smartfony, tablety, smartwatche, a nawet gogle AR/VR.

Multimedialny dom przyszłości. Fot. Twitter.

Inteligentna odzież, buty, urządzenia AGD, telewizory, radia, dekodery, komputery, drukarki, samochody, roboty i, co najważniejsze, internet rzeczy, wszystkie one będą wpięte do globalnej sieci i stworzą swoistą domową świadomość. Jej zadaniem będzie ułatwienie nam i umilenie czasu spędzanego w naszym gospodarstwie domowym.

Szybkie i sprawne zarządzanie domem pozwoli nam zaoszczędzić cenny czas, który będziemy mogli wykorzystać na... wpięcie siebie do internetu i oddanie się szaleństwom rozrywki z goglami wirtualnej rzeczywistości na oczach. Okej, niech będzie bardziej przyziemnie, wyjściu na dłuższy spacer z psem ;)

Źródło: TelkoIN/Kaspersky Lab / Fot. Ikea/Sharp