Tak będzie wyglądała przyszłość transportu według Hankooka

Ostatnimi czasy światowi producenci opon prezentują swoje wizje dotyczące przyszłości transportu drogowego i życia miast. Niedawno pokazywaliśmy Wam pomysły inteligentnych opon od GoodYera i Michelina, a także futurystyczną koncepcję przemieszczania się ludzi po...

Ostatnimi czasy światowi producenci opon prezentują swoje wizje dotyczące przyszłości transportu drogowego i życia miast. Niedawno pokazywaliśmy Wam pomysły inteligentnych opon od GoodYera (zobaczcie tutaj) i Michelina (zobaczcie tutaj), które dostosowują się do warunków na drodze, a także futurystyczną koncepcję przemieszczania się ludzi po metropoliach za 20 czy 30 lat (zobaczcie tutaj).

Za chwilę będziecie mogli zapoznać się z jeszcze bardziej interesującą wizją Hankooka, czyli firmy na co dzień produkującej opony do najróżniejszych typów pojazdów. Producent zebrał od projektantów, w ramach forum Design Insight, aż 34 niezwykłe koncepcje i wybrał z nich 5, które mają największą szansę na realizację w przyszłości.

Na poniższym filmie możecie zobaczyć te futurystyczne urządzenia. Jednym z nich jest Flexup, czyli pojedyncze koło zawierające inteligentną oponę dostosowującą się do kształtu obiektu, po którym ma się poruszać. Dzięki temu użytkownik Flexup bez problemu może przemieszczać się nawet po schodach.

Drugim jest Magfloat, czyli coś w rodzaju deskorolki, tyle że wprawianej w ruch poprzez elastyczną "oponę" rotującą z pomocą pola magnetycznego. Trzecim jest Autobine, czyli autonomiczny autobus wyglądający jak wielki akordeon, który w miarę potrzeb może rozciągać się i kurczyć, tym samym regulując powierzchnię przeznaczoną dla pasażerów.

Pozostałe projekty są jeszcze bardziej kosmiczne. Koniecznie zobaczcie więc wizję Hankooka na przyszłość transportu miejskiego. Być może powyższe pomysły doczekają się realizacji. Trzymamy kciuki.

Źródło: Hankook / Fot. Hankook