WHO ostrzega przed odrą i sugeruje przymusowe szczepienia lub kary

Powoli spełnia się mroczny scenariusz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która nie ustaje w staraniach uświadamiania ludzi na temat potrzeby szczepień i nieocenionego bezpieczeństwa związanego z ich rozpowszechnieniem na jak największą część ludzkości...

Powoli spełnia się mroczny scenariusz Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), która nie ustaje w staraniach uświadamiania ludzi na temat potrzeby szczepień i nieocenionego bezpieczeństwa związanego z ich rozpowszechnieniem na jak największą część ludzkości.

Tymczasem powróciła odra, czyli jedna z najbardziej zakaźnych chorób, która została w Europie praktycznie całkowicie zlikwidowana. WHO bije na alarm, gdyż śmierć w jej skutek poniosło już 35 osób w Europie i nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja się poprawiła.

Problemem jest tutaj szybko powiększająca się grupa przeciwników szczepień. Według WHO, to właśnie te osoby są odpowiedzialne za rozprzestrzenianie się tej niezwykle groźnej choroby. Odra jest aż sześciokrotnie bardziej zakaźna niż grypa, a w 1 na 5 przypadków możemy spodziewać się powikłań.

W obawie o wybuchy wielkich epidemii, władze Włoch, Rumunii i Francji (zobaczcie tutaj) ogłosiły, że do żłobków i przedszkoli nie będą przyjmowane dzieci, które nie przeszły obowiązkowych szczepień. Dzieci uczęszczające od szkół nadal będą mogły się uczyć, bo rząd uznał, że prawo do nauki jest niezbywalne, ale rodzice muszą liczyć się z wysokimi karami finansowymi.

Tymczasem rząd Niemiec przyjął ustawę o nakazie informowania go o przypadkach odmowy przez rodziców udziału w spotkaniach informacyjnych z lekarzem. W trakcie takich wizyt lekarz uświadamia rodziców, jak brak szczepień może wpłynąć na zdrowie i prawidłowy rozwój ich pociech.

Włochy, Rumunia i Niemcy zaczęły ostro walczyć z antyszczepionkowcami. Fot. WHO/Twitter.

Jeśli po takim spotkaniu rodzice w dalszym ciągu nie będą chcieli zaszczepić dzieci, to zostaną nałożone na nich dotkliwe kary finansowe. Rząd Niemiec docelowo zamierza również wprowadzić takie restrykcje jak Włosi.

Działania te wydają się bardzo kontrowersyjne i uderzają w wolność obywatelską, jednak pamiętajmy, że nasza wolność zaczyna się tam, gdzie kończy innych, a innych zaczyna tam, gdzie kończy nasza. Tak więc jeśli zdecydowaliśmy się żyć w społecznościach miejskich, wśród ludzi, to musimy dostosować się do obowiązujących pewnych reguł. Jedną z nich są szczepienia.

Pamiętajmy, że skuteczność szczepionek i ogólnie odporność społeczeństwa rośnie wraz z ilością zaszczepionych ludzi. Nieszczepione dzieci stają się inkubatorami, w których wirusy mutują się w najlepsze, a później stają się one śmiertelnym zagrożeniem również dla dzieci zaszczepionych, ponieważ szczepienia przeprowadza się pod znane odmiany wirusów.

Od początku 2016 roku na odrę zachorowało na obszarze Unii Europejskiej ponad 14 tysięcy osób.

Źródło: BBC / Fot. CDC/WHO