UFO pojawia się na starych freskach

Nie ma wątpliwości, że niezidentyfikowane obiekty latające (UFO) pojawiają się na ziemskim niebie od zarania dziejów. Dziś w internecie znaleźć można masę informacji, zdjęć i filmów, na których widoczne są takie obiekty. Problemem jest jednak ich identyfikacja...

Nie ma wątpliwości, że niezidentyfikowane obiekty latające (UFO) pojawiają się na ziemskim niebie od zarania dziejów. Dziś w internecie znaleźć można masę informacji, zdjęć i filmów, na których widoczne są takie obiekty.

Problemem jest jednak ich identyfikacja. Ciężko jest bowiem określić, czy materiały nie zostały sfałszowane z pomocą najnowocześniejszych zdobycz techniki.

Jednak kiedyś, całe wieki temu, nie istniały ani cyfrowe urządzenia do rejestracji obrazu, ani też nie było globalnej sieci. Wówczas niezwykłe spotkania z UFO utrwalane były m.in. na wszelkiej maści malowidłach.

Jednym z takich intrygujących dzieł jest fresk, który znajduje się w należącym do dominikanów klasztorze Biserica Manastirii w mieście Sighisoara w Rumunii. Widoczny jest na nim obiekt, który wyglądem przypomina latający spodek.

Niestety, nie wiadomo czy autor fresku chciał przekazać przyszłym pokoleniom zaszytą informację o bytności takich obiektów, czy zwyczajnie został tam zawarty, gdyż pasował do jego koncepcji.

Kolejnym interesującym elementem malowidła jest napis znajdujący się pod nim, który głosi "Izrael Hoffe auf den Herrn", co oznacza "Niech Izrael wygląda Pana". Jest to cytat z Księgi Psalmów, a dokładnie jest to Psalm 130.

Entuzjaści tematyki UFO i teorii o obcych odwiedzających naszą planetę, z pewnością dopatrzą się w tych słowach informacji potwierdzającej swoje wizje.

Co ciekawe, podobne obiekty pojawiały się m.in. na obrazach, monetach i innych cennych przedmiotach z okresu od IV do XVII wieku. Czy to oznacza, że obcy towarzyszą nam od bardzo dawna?

Tego nie wiadomo, jednak jedno jest pewne, na fresku widoczny jest niezidentyfikowany obiekt latający (UFO).

Fot. Twitter