Widok.gov.pl na usługi polskiej e-administracji

Dla tych wszystkich, którzy często korzystają z licznych serwisów internetowych udostępnionych przez Ministerstwo Cyfryzacji, do załatwiania najróżniejszych formalności bez ruszania się z domu, właśnie został oddany nowy serwis obrazujący popularność stron i usług...

Dla tych wszystkich, którzy lubią statystyki i często korzystają z licznych serwisów internetowych udostępnionych przez Ministerstwo Cyfryzacji do załatwiania najróżniejszych formalności bez ruszania się z domu, właśnie został oddany nowy serwis obrazujący popularność stron i usług oferowanych w polskiej e-administracji.

W serwisie Widok.gov.pl możemy już sprawdzić popularność usług "Dowód osobisty", "Punkty karne" czy wielu innych, które w ostatnich miesiącach zostały udostępnione obywatelom Polski przez Ministerstwo Cyfryzacji (zobaczcie tutaj).

Póki co serwis znajduje się w wersji beta, więc nie wszystkie zakładki zostały wypełnione danymi i jeszcze niektóre usługi mogą nie działać poprawnie, ale już teraz znajdziemy tam sporo interesujących informacji.

Ministerstwo informuje, że źródła danych pochodzą z popularnego Google Analytics, samego Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Rozwoju, Instytut Łączności czy Centralnego Ośrodka Informatyki.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji / Fot. Anna Streżyńska/Twitter/Ministerstwo Cyfryzacji