We Francji powstaje całe osiedle domków z drukarek 3D

Władze francuskiego miasta Nantes rozpoczęły realizację niesamowitej inwestycji z wykorzystaniem dobrodziejstw płynących z przemysłowych drukarek 3D. Na przedmieściach powstanie tam w ekspresowym tempie osiedle domów komunalnych dla mniej zamożnych...

Władze francuskiego miasta Nantes rozpoczęły realizację niesamowitej inwestycji z wykorzystaniem dobrodziejstw płynących z przemysłowych drukarek 3D. Na przedmieściach powstanie tam w ekspresowym tempie osiedle domów komunalnych dla mniej zamożnych Francuzów.

Na dobry początek postawiono tam w zaledwie 3 dni dom o powierzchni 100 metrów kwadratowych. Cały projekt jest realizowany i nadzorowany przez inżynierów z Uniwersytetu w Nantes.

Na poniższym filmie możecie zobaczyć, jak wygląda cały proces budowy takich domów przy użyciu drukarki BatiPrint3D. Specjaliści podkreślają tutaj, że to nie jest żaden prototyp pokazowy, tylko funkcjonalny obiekt. Pierwsza rodzina już w nim zamieszkała i czuje się tam bezpiecznie, jak w tradycyjnym budynku.

Francuzom udało się stworzyć innowacyjną technologię, dzięki której aż 10-krotnie można skrócić czas budowy sporych domów. Co ciekawe, stawiane ściany mogą być zaokrąglone, co pozwala jeszcze lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń.

Władze myślą już o stworzeniu całych dzielnic takich domków z drukarek 3D i umieszczaniu w nich mniej zamożnych obywateli czy uchodźców.

Źródło: Enerzine / Fot. Université de Nantes