Polskie SpaceForest testuje silnik rakietowy. Zobaczcie to na filmie

Gdyńska firma SpaceForest, która prężnie rozwija się w polskim prywatnym sektorze przemysłu kosmicznego, pochwaliła się właśnie pierwszym testem, i odrazu udanym, swojej największej dotąd rakiety o nazwie SF200. Zdolni inżynierowie tak świetnie przygotowali swoją rakietę...

Gdyńska firma SpaceForest, która prężnie rozwija się w polskim prywatnym sektorze przemysłu kosmicznego, pochwaliła się właśnie pierwszym testem, i od razu udanym, swojej największej dotąd rakiety o nazwie SF200.

Zdolni inżynierowie tak świetnie przygotowali swoją rakietę do testów, że już przy pierwszy podejściu osiągnęli 40 sekund stabilnej pracy, 500 kilogramów ciągu i 200 kNs impulsu całkowitego, a to dopiero początek eksperymentów.

Przypomnijmy, że SpaceForest zostało zaproszone przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA) do projektów związanych z misją kosmiczną JUICE, w ramach których agencja chce zbadać Jowisza i jego trzy lodowe Księżyce.

Firma swoją siedzibę ma w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym i zatrudnia ponad 25 osób. Realizuje m.in. projekty technologiczne dla ESA oraz własne, badawczo-rozwojowe, m.in. w dziedzinie napędów rakietowych. Jest to aktualnie jedna z najdynamiczniej rozwijających się firm polskiego sektora kosmicznego, opierająca prace o własne, zaawansowane koncepcje i technologie.

Źródło: SpaceForest / Fot. SpaceForest