Bułgarski rząd posiada aż 200 tysięcy bitcoinów!

Bułgaria może już zacząć świętować. Tamtejszy rząd jakiś czas temu przejął zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na terenie byłych republik Jugosławii, ponad 200 tysięcy bitcoinów (213519), czyli kryptowaluty, która właśnie bije rekordy swojej wartości...

Bułgaria może już zacząć świętować. Tamtejszy rząd jakiś czas temu przejął zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na terenie byłych republik Jugosławii, ponad 200 tysięcy bitcoinów (213519), czyli kryptowaluty, która właśnie bije rekordy swojej wartości.

Rząd wylicza, że posiadane przez nich bitcoiny są warte, bagatela, 3,2 miliarda dolarów. Gdyby rząd zdecydowałby się ich pozbyć, to Bułgaria mogłaby spłacić aż 18 procent swojego długo narodowego. Ale jest pewien problem. Analitycy boją się, że jeśli rząd rzuci na rynek teraz tak ogromną ilość bitcoinów, to może nastąpić katastrofa.

Bitcoin jest wart coraz więcej. Kiedy pęknie bańka spekulacyjna? Fot. Pexels.

W chwili przejęcia przez rząd bułgarski tej kryptowaluty była ona warta zaledwie ok. 500 milionów dolarów. Teraz jest to już ponad 3 miliardy dolarów. W niedzielne południe bitcoin kosztował ok. 14 tysięcy dolarów, co stanowi wzrost o 23 procent w porównaniu do początku grudnia.

Źródło: VentureBit / Fot. Pexels