NASA zapowiada konferencję na temat ważnego odkrycia

W czwartek, 14 grudnia o godzinie 19:00 czasu polskiego, NASA zorganizuje telekonferencję, aby podzielić się z całym światem nowym, niezwykle ważnym odkryciem. Agencja nie zdradziła za dużo szczegółów na ten temat, ale wiadomo, że ma to związek z obserwacjami, które prowadzi Kosmiczny Teleskop Keplera...

W czwartek, 14 grudnia o godzinie 19:00 czasu polskiego, NASA zorganizuje telekonferencję, aby podzielić się z całym światem nowym, niezwykle ważnym odkryciem. Agencja nie zdradziła za dużo szczegółów na ten temat, ale wiadomo, że ma to związek z obserwacjami, które prowadzi Kosmiczny Teleskop Keplera.

Prawdopodobnie może chodzić o wykrycie nowych planet pozasłonecznych i pozyskanie technologii, dzięki której wykrywanie egzoplanet przyjaznych rozkwitowi życia znacząco przyspieszy.

NASA w czwartek poinformuje o ważnym odkryciu. Fot. NASA.

Na witrynie NASA możemy przeczytać, że nowego odkrycia dokonano z pomocą algorytmów firmy Google, która od dawna rozwija zaawansowane technologie sztucznej inteligencji.

Od jakiegoś czasu takie algorytmy pracują w ośrodkach badawczych agencji i wszystko wskazuje na to, że ujrzymy tego pierwsze owoce. Pozostaje nam tylko uzbroić się w cierpliwość, bo wszystko stanie się jasne już za 3 dni.

Źródło: NASA / Fot. NASA