Toyota pokazała na CES e-Palette, czyli przyszłość mobilnych usług

Ostatnimi czasy pokazaliśmy Wam kilka autonomicznych i elektrycznych pojazdów, które w przyszłości będą pełniły rolę mobilnych sklepów. W ten sposób nie będziemy musieli biegać po mieście, bo zakupimy wszystko to, co potrzebujemy, po prostu wzywając do siebie supermarket...

Ostatnimi czasy pokazaliśmy Wam kilka autonomicznych i elektrycznych pojazdów, które w przyszłości będą pełniły rolę mobilnych sklepów. W ten sposób nie będziemy musieli biegać po mieście, bo zakupimy wszystko to, co potrzebujemy, po prostu wzywając do siebie supermarket ze świeżymi produktami za pomocą swojego smartfona (zobaczcie tutaj).

Chociaż wielu z Was uznało, że to nie ma racji bytu i się nie przyjmie, o dziwo coraz więcej korporacji wychodzi na rynek z podobnymi koncepcjami. Tak właśnie stało się teraz z Toyotą, która na targach CES 2018 zaprezentowała pojazd o nazwie e-Palette.

Elektryczny bus może nie tylko przewozić kilkanaście osób, ale również służyć jako mobilna restauracja czy paczkomat. Inżynierowie z Kraju Kwitnącej Wiśni mają wiele pomysłów na zastosowanie tego wynalazku. I nie są to tylko jakieś tam wizje, bo Toyota nawiązała już współpracę z Pizza Hut i Uberem.

Koncern samochodowy dostarczy restauracji kilka sztuk e-Palette do dowozu do swoich klientów świeżutkiej, cieplutkiej i smacznej pizzy, a Uber ma wykorzystać mobilny bus na potrzeby łączonych przejazdów.

Wygląda na to, że Toyota trafiła w dziesiątkę ze swoim pomysłem, ponieważ na rynku dużo tańsze, łączone przewozy, cieszą się coraz większą popularnością, a jedzenie obiadów czy kolacji przy świecach w czasie podróży po mieście, to już prawdziwy hit w amerykańskich metropoliach (zobaczcie tutaj).

E-Pallete świetnie sprawdzi się również jako mobilny paczkomat, bo przecież po co mamy szukać kurierów i chodzić po swoje paczki, skoro mogą one do nas dotrzeć wszędzie tam, gdziekolwiek tylko się znajdziemy, nawet w parku.

No cóż, pomysł Toyoty to kolejny szczebel robotyzacji i automatyzacji przemysłu czy usług, czyli rzeczywistość czwartej rewolucji przemysłowej, która postępuje coraz szybciej.

Źródło: GeekWeek.pl/The Verge/Toyota / Fot. Toyota