Boeing zaprezentował drona transportowego do zadań specjalnych

Boeing widzi ogromny potencjał w transporcie powietrznym, który mogą zrewolucjonizować drony. Amerykański koncern lotniczy przygotowuje bezzałogowe statki powietrzne typu VTOL, czyli pionowego startu i lądowania...

Boeing widzi ogromny potencjał w transporcie powietrznym, który mogą zrewolucjonizować drony. Amerykański koncern lotniczy przygotowuje bezzałogowe statki powietrzne typu VTOL, czyli pionowego startu i lądowania.

Zaprezentowany przez Boeinga dron transportowy posiada 8 śmigieł, ma 4,6 metra długości, 5,5 metra szerokości, 1,2 metra wysokości i waży 340 kilogramów. Urządzenie ma być zdolne do przenoszenia ładunków o masie 220 kilogramów na spore odległości.

Chociaż koncern nie zdradził zbyt dużo szczegółów na temat swojego projektu, możemy domyślać się, że dron będzie mógł przebywać w powietrzu przez 2 godziny i swoim zasięgiem obejmie obszar do przynajmniej 50 kilometrów.

Przypomnijmy, że Boeing nabył jakiś czas temu firmę Aurora Flight Sciences, która jest zaangażowana w przygotowanie autonomicznych statków powietrznych dla armii USA (zobaczcie tutaj) i latających taksówek dla Ubera (zobaczcie tutaj).

Na powyższym materiale filmowym możecie zobaczyć urządzenie w trakcie pracy oraz jaką w przyszłości będzie spełniać funkcję.

Źródło: GeekWeek.pl/Engadget / Fot. Boeing