W Lesotho odkryto jeden z największych diamentów na świecie

Niesamowitego odkrycia dokonali górnicy w kopalni Letseng w Lesotho. Jest nim gigantyczny diament o wadze aż 910 karatów. Znawcy kamieni szlachetnych podkreślają, że jest to piąty największy na naszej planecie odkryty bezbarwny diament wysokiej jakości...

Niesamowitego odkrycia dokonali górnicy w kopalni Letseng w Lesotho. Jest nim gigantyczny diament o wadze aż 910 karatów. Znawcy kamieni szlachetnych podkreślają, że jest to piąty największy na naszej planecie odkryty bezbarwny diament wysokiej jakości.

Co ciekawe, kopalnia może poszczycić się odkryciem w 2006 roku aż 603-karatowego diamentu o nazwie Lesotho Promise. Specjaliści z firmy Gem Diamonds, do której należy kopalnia w Lesotho i kilka innych, wyliczają, że nowy diament może być wart nawet 40 milionów dolarów.

910-karatowy diament odkryto w Lesotho. Fot. Gem Diamonds.

Odkrycie takiego kalibru pozytywnie wpłynęło na ostatnimi czasy słabą kondycję firmy. Akcje spółki po ogłoszeniu odkrycia ogromnego diamentu szybko poszybowały w górę i zainteresowały inwestorów z całego świata.

Póki co kamieniowi nie nadano nazwy, ale na pewno będzie ona dźwięczna i na długo zapadnie w pamięć entuzjastów diamentów.

Źródło: GeekWeek.pl/Fortune / Fot. Gem Diamonds