Spektakularny start rakiety Falcon Heavy

Wreszcie doczekaliśmy się tego dnia. Warto jednak było cierpliwie czekać przez tyle miesięcy, bo start rakiety Falcon Heavy, widok Roadstera na ziemskiej orbicie i jednoczesne lądowanie dwóch pierwszych stopni, było spektakularnym wydarzeniem i przeżyciem dla wszystkich fanów lotów kosmicznych, ale i nie tylko...

Wreszcie doczekaliśmy się tego dnia. Warto jednak było cierpliwie czekać przez tyle miesięcy, bo start rakiety Falcon Heavy, widok Roadstera na ziemskiej orbicie i jednoczesne lądowanie dwóch pierwszych stopni, było spektakularnym wydarzeniem i przeżyciem dla wszystkich fanów lotów kosmicznych czy entuzjastów astronomii.

Start rakiety Falcon Heavy na przylądku Canaveral. Fot. SpaceX.

Przypomnijmy, że był to start najpotężniejszej rakiety w historii prywatnego sektora przemysłu kosmicznego i pierwszy od lat 70. ubiegłego wieku, gdy loty odbywały rakiety Saturn V z misjami Apollo na Księżyc.

Starman siedzi w Tesli Roadster i podróżuje po ziemskiej orbicie. Fot. SpaceX.

Pierwszy test Falcona Heavy jednak nie przebiegł do końca pomyślnie. Ładunek w postaci sportowego Roadstera został dostarczony na ziemską orbitę, skąd uda się w kierunku Marsa.

Lądowanie dwóch bocznych boosterów rakiety Falcon Heavy. Fot. SpaceX.

Pomyślnie wylądowały na przylądku Canaveral też dwa pierwsze boczne stopnie rakiety FH, ale prawdopodobnie główny stopień został utracony.

Starman siedzi w Tesli Roadster i podróżuje po ziemskiej orbicie. Fot. SpaceX.

Tymczasem cieszcie oczy najlepszymi momentami z pierwszego startu tego potwora. I pomyśleć, że najlepsze dopiero przed nami!

Źródło: GeekWeek.pl/SpaceX / Fot. SpaceX