El Rey Magnum to najpiękniejszy koń świata

Według znawców rasowych koni wystawowych, El Rey Magnum to najpiękniejszy i najbliższy doskonałości koń świata. Koń cechuje się niezwykle charakterystycznym wyglądem. Ma maksymalnie rozszerzone nozdrza i szeroko rozstawione oczy...

Według znawców rasowych koni wystawowych, El Rey Magnum to najpiękniejszy i najbliższy doskonałości koń świata. Koń cechuje się niezwykle charakterystycznym wyglądem. Ma maksymalnie rozszerzone nozdrza i szeroko rozstawione oczy.

Chociaż może dla wieku wyglądać bardzo nienaturalnie, to jednak właśnie duże i rozszerzone nozdrza to cechy charakterystyczne koni czystej krwi arabskiej. Dzięki nim konie mogą lepiej oddychać w suchym środowisku pustynnym, co czyni je niezwykle wytrzymałymi.

El Rey Magnum powstał na drodze ekstremalnie selektywnej hodowli. Wielu zarzuca właścicielom konia z hodowli w Ellensburg w USA, że takie zabiegi mogą negatywnie odbić się na zdrowiu tych zwierząt.

"Myślę, że większość osób, które nas krytykują, w ogóle nie hoduje koni, nie ma o nich żadnego pojęcia i nie potrafi tego zrozumieć" - w ten sposób odparli atak przedstawiciele hodowli ze Stanów Zjednoczonych.

El Rey Magnum i cała hodowla Orrion Farms z Ellensburg cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród arabskich szejków, którzy również uważają, że koń ten jest synonimem piękna i doskonałości.

W przyszłości, z pomocą technologii modyfikacji genetycznych, będzie można tworzyć takie konie, jakie tylko są zapragnie. A co Wy myślicie o Magnumie i tego typu hodowlach?

Źródło: GeekWeek.pl/Telegraph/OrrionFarms/Instagram / Fot. OrrionFarms/Instagram