Tesle Semi w trakcie pierwszej podróży z ładunkami (filmy)

Dwie Tesle Semi, czyli w pełni elektryczne ciężarówki od Tesli, wyruszyły w czwartek w swoją dziewiczą podróż na pace z akumulatorami PowerWall i PowerPack z Gigafactory 1, która znajduje się w Nevadzie, do fabryki we Fremont w Kalifornii, gdzie produkowane są m.in. Modele 3...

Dwie Tesle Semi, czyli w pełni elektryczne ciężarówki od Tesli, wyruszyły w czwartek w swoją dziewiczą podróż na pace z akumulatorami PowerWall i PowerPack z Gigafactory 1, która znajduje się w Nevadzie, do fabryki we Fremont w Kalifornii, gdzie produkowane są m.in. Modele 3.

Fani Tesli wykonali elektrycznym ciężarówkom zdjęcia, podczas ostatnich przygotowań do podróży, w czasie ładowania akumulatorów, a nawet towarzyszyli im w pierwszych minutach ich jazdy.

Przedstawicie Tesli oświadczyli, że od teraz transport komponentów z różnych fabryk Tesli, potrzebnych do budowy elektrycznych pojazdów firmy, będzie czymś powszechnym, więc mieszkańcy Kalifornii i Nevady częściej będą mogli je widzieć na trasie.

Ciężarówki musiały jednak zatrzymać się na podładowanie akumulatorów w Sacramento w Kalifornii, czyli po przejechaniu ok. 300 kilometrów. Prawdopodobnie testowane Semi nie mają tak pojemnych akumulatorów, jakie znajdą się w produkcyjnych wersjach. Według Tesli, Semi będą dysponowały zasięgiem na poziomie 800 kilometrów, i to przy pełnym obciążeniu oraz podróży z prędkością 100 km/h.

Fani Tesli nagrali filmiki, na których możemy zobaczyć ładowanie akumulatorów ciężarówek właśnie w Sacramento.

Semi ma być napędzana czterema silnikami, rozpędzać się do setki w 5 sekund (z 36-tonowym ładunkiem - 20 sekund) i osiągać ok. 120 km/h. Tesla gwarantuje długi okres bezproblemowej eksploatacji, ustalony na 1,6 miliona kilometrów.

Wnętrze zaprojektowano specjalnie z myślą o kierowcy. Jego fotel umieszczono nie po lewej stronie, ale na środku. Pod tym względem jej projektanci (w tym szczególnie Elon Musk) inspirowali się McLarenem F1. Pierwsze egzemplarze Semi dla firm mają pojawić się na drogach już w 2020 roku.

Źródło: GeekWeek.pl/YouTube / Fot. YouTube/My Tesla Adventure