Wzruszający film o locie Falcona Heavy od twórców WestWorld

Elon Musk pojawił się w ubiegłą sobotę na konferencji SXSW w Austin w Teksasie. Podczas rozmowy z Jonathanem Nolanem i Lisą Joy, twórcami popularnego serialu WestWorld emitowanego na HBO, Musk zaprezentował 2-minutowy film przygotowany przez nich o...

Elon Musk pojawił się w ubiegłą sobotę na konferencji SXSW w Austin w Teksasie. Podczas rozmowy z Jonathanem Nolanem i Lisą Joy, twórcami popularnego serialu WestWorld emitowanego na HBO, Musk zaprezentował 2-minutowy film przygotowany przez nich o niezwykłym wydarzeniu, jakim był dziewiczy lot rakiety Falcon Heavy od SpaceX.

Jest on swoistym reportażem z wydarzeń, które miały miejsce 6 lutego bieżącego roku. Możemy zobaczyć na nim nie tylko przygotowania do startu, sam start rakiety, wyniesienie Roadstera i Starmana na ziemską orbitę i  lądowanie pierwszych stopni Falcona Heavy na przylądku Canaveral, ale również radość i łzy na twarzach entuzjastów lotów kosmicznych i wszystkich ludzi zaangażowanych w całe przedsięwzięcie.

Na konferencji Musk powiedział, że jego sensem życia jest realizowane niezwykłych i inspirujących projektów, dzięki którym mamy szansę stać się cywilizacją kosmiczną.

Zacytował też wypowiedź Konstantyna Ciołkowskiego, rosyjskiego uczonego polskiego pochodzenia: "Ziemia jest kolebką ludzkości, ale nikt nie zostaje w kołysce na wieki. Nadszedł czas, aby wyruszyć, stać się cywilizacją kosmiczną, przebywać wśród gwiazd, poszerzyć zakres i skalę ludzkiej wiedzy".

Szef SpaceX zdradził, że jego zespół przygotowuje się do kolejnego lotu Falcona Heavy, obecnie najpotężniejszej rakiety wykorzystywanej w prywatnym sektorze przemysłu kosmicznego. Start planowany jest na czerwiec.

Źródło: GeekWeek.pl/SXSW / Fot. SXSW