Google Arcade, czyli gigant z Mountain View bierze się za własne gry

Google wchodzi ostro na rynek gier mobilnych. Gigant poinformował właśnie, że uruchamia platformę Google Arcade. Będzie ona oferowała mnóstwo rozrywki dla dzieci, młodzieży i starszych internautów. Google celuje w użytkowników Facebooka, którzy często oddają się grom na największym serwisie społecznościowym świata...

Google wchodzi ostro na rynek gier mobilnych. Gigant poinformował właśnie, że uruchamia platformę Google Arcade. Będzie ona oferowała mnóstwo rozrywki dla dzieci, młodzieży i starszych internautów. Google celuje w użytkowników Facebooka, którzy często oddają się grom na największym serwisie społecznościowym świata.

Szefem projektu jest Michael Sayman, 20-letni programista, który 3 lata temu rozpoczął swoją pracę w Facebooku, a teraz zamierza pomóc amerykańskiej korporacji stworzyć potężną platformę rozrywkową.

Google Arcade, czyli Google wchodzi na rynek gier mobilnych. Fot. Twitter.

Na razie nie wiadomo, w jaki sposób gracze będą się ze sobą łączyli, ale najpewniej będzie odbywało się to poprzez konta Google, Google Play Games lub numer telefonu.

Gigant zdradził, że pierwsza produkcja ma zadebiutować już pod koniec roku, a będzie nią gra rodzinna z elementami quizu. Chociaż rynek gier mobilnych jest już mocno rozwinięty, to jednak Google nie boi się konkurencji. W końcu ma sklep Play, w którym może wysoko promować swoje gry, a także ostro je reklamować i promować na swoich innych platformach i w samym Androidzie.

Źródło: GeekWeek.pl/Bloomberg / Fot. Google/Twitter