Podróże
Uber Jump wkracza do Europy. Podróżuj po miastach rowerem elektrycznym

Uber Jump w końcu zawitał do Europy. Niebawem w dużych miastach będzie można wypożyczyć elektryczny rower miejski i zwiedzać je szybko, łatwo i przyjemnie.

Już we wrześniu Uber udostępni mieszkańcom Berlina, i turystom go zwiedzającym, usługę Jump, w ramach której będą oni mogli wypożyczyć elektryczny rower miejski. Firma poinformowała, że do końca roku usługa Jump będzie funkcjonowała w większości największych europejskich miast.

Wypożyczenie roweru będzie bardzo proste i nie będzie różniło się od podobnych tego typu usług. Uczynimy to z pomocą dedykowanej aplikacji Uber, w której wybieramy ikonkę roweru, a następnie na mapie miasta pokażą się nam wszystkie punkty Jump.

Wtedy możemy udać się w to miejsce i odblokować dany zaparkowany rower kodem PIN. Po zakończeniu podróży odstawiamy rower w najbliższym punkcie Jump i płacimy za usługę.

Elektryczne rowery Ubera mogą rozpędzić się do 30 km/h. Elektryczny system wspomagania pedałowania ułatwia pokonywanie wzniesień w miastach, w których występują duże różnice wysokości.

Jeśli w przyszłym roku będziecie planowali wycieczki po europejskich miastach, to weźcie pod uwagę opcję zwiedzania ich na rowerach od Ubera. W ten sposób w szybki, łatwy i przyjemny sposób zobaczycie więcej najważniejszych i najbardziej urokliwych ich zakątków.

Źródło: GeekWeek.pl/Uber / Fot. Uber Jump