Ekotechnologia
Tajwańskie firmy będą produkować w Polsce komponenty do aut elektrycznych

Azjatyckie koncerny technologiczne dostrzegają szybki rozwój Polski, wrota do Europy i widzą w naszym kraju swój potencjał rozwojowy, co sprawia, że coraz śmielej inwestują tu grube miliony dolarów.

Kilka dni temu informowaliśmy Was o inwestycji chińskiego giganta Zhangjiagang Guotai Huarong Chemical New Material Co. Ltd., specjalizującego się w produkcji elektrolitu do ogniw akumulatorowych do samochodów elektrycznych (zobaczcie tutaj), który chce w Polsce wybudować największą w Europie tego typu fabrykę, a teraz dochodzą do nas dobre wieści z Tajwanu.

Henry Chen, Minister Spraw Zagranicznych Tajwanu i szef Biura Gospodarczego i Kulturalnego Tajwanu w Polsce zapowiedział PAP, że największe krajowe koncerny są zainteresowane otwarciem swoich fabryk w naszym kraju.

Chiny i Tajwan chcą inwestować w rozwój ekotechnologii w Polsce. Fot. Pexels.

Jedna z nich będzie produkowała m.in. wydajne i trwałe akumulatory do pojazdów elektrycznych, które powstaną w Polsce w najbliższych latach. Przypomnijmy, że pierwszy polski miejski samochód o napędzie elektrycznym ma zostać zaprezentowany już w przyszłym roku.

Tajwańczycy chcą w naszym kraju konkurować z Chińskimi technologiami. Ich oferty są często znacznie korzystniejsze dla nas od tych z Państwa Środka. Plusem dla nas może być ten fakt małego zainteresowania krajów UE współpracą z Tajwanem, możemy więc na takich inwestycjach bardzo dużo zyskać.

Tajwańskie koncerny specjalizują się również technologiach informatycznych, a to ze względu na częste ataki w cyberprzestrzeni pochodzące ze strony Chin oraz technologiach biotechnologicznych.

Źródło: GeekWeek.pl/PAP / Fot. Pexels