Ekotechnologia
W 2025 roku 1 na 6 sprzedanych samochodów będzie elektryczny

Przyszłość motoryzacji to pojazdy elektryczne. Coraz więcej producentów samochodów ma lub w najbliższych 2-3 latach zamierza mieć w swojej ofercie takie samochody.

Z tego tytułu z roku na rok na całym świecie będzie sprzedawanych coraz więcej tego typu pojazdów. Szwajcarska firma UBS, która na co dzień monitoruje globalne rynki, informuje, że według jej danych, w roku 2025 roku na świecie 1 na 6 sprzedawanych nowych samochodów będzie posiadał napęd elektryczny. Największym zainteresowaniem będą się one cieszyły wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych, krajów Zachodniej Europy i Chin.

Co ciekawe, Państwo Środka zadeklarowało niedawno, że do roku 2040 całkowicie zakaże produkcji samochodów z silnikami spalinowymi, co chce uzyskać z pomocą budowy nowych fabryk akumulatorów do pojazdów elektrycznych i sprzedaży takich samochodów wyprodukowanych w kraju i od innych producentów, jak np. Tesli.

Chiny chcą zakazać produkcji i sprzedaży pojazdów spalinowych. Fot. ChinDaily.

Ten trend ma napędzać zapewnienia coraz większej liczby producentów samochodów dotyczących nowych modeli z napędami elektrycznymi, a także coraz szybciej rozbudowywana infrastruktura stacji do ładowania akumulatorów takich pojazdów.

Przypomnijmy, że również nasz rząd chce, aby do tego roku po polskich drogach poruszało się co najmniej milion elektrycznych aut. W realizacji tego celu ma pomóc inicjatywa ElectroMobility Poland, która zakłada budowę małego pojazdu miejskiego oferującego dobry zasięg, niskie koszty eksploatacji i dostępnego za rozsądne pieniądze.

Źródło: GeekWeek.pl/Popular Mechanics / Fot. Pexels/Twitter