Technologia
Sztuczna inteligencja w idealny sposób odszumia zniszczone zdjęcia

NVIDIA prowadzi wiele projektów, które odmienią nie do poznania jakość kręconych przez nas filmów i wykonywanych zdjęć. AI potrafi już nadać nowego blasku nawet starym materiałom. Zobaczcie.

Miesiąc temu gigant zaprezentował możliwości swojego nowego algorytmu, z którego pomocą można wielokrotnie spowolnić zwykłe materiały filmowe bez utraty ich jakości (zobaczcie tutaj). Teraz pokazano inny algorytm, przeznaczony do zdjęć. Trzeba przyznać, że robi on jeszcze większe wrażenie.

Potrafi on niemal perfekcyjnie wyczyścić bardzo ziarniste i zaszumione fotografie. Dobrodziejstwo to będzie idealnie sprawdzało się przy wykonywaniu zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych, a także starych fotografiach.

Algorytm zyskał swoje niesamowite możliwości porównując ze sobą ponad 50 tysięcy fotografii w dobrej i słabej jakości. Później już uczył się na tylko tych drugich. Efekt powala na kolana. Chociaż po obróbce AI widać mniejszą ilość detali, ale mając na uwadze fakt tak ziarnistych i zaszumionych zdjęć wejściowych, to efekt końcowy możemy uznać za wyśmienity.

Agencje fotograficzne już mogą zacząć się bać, bo tego typu technologia może posłużyć również do lepszego usuwania znaków wodnych. Więcej szczegółów na ten temat, NVIDIA przedstawi na konferencji International Conference on Machine Learning.

Źródło: GeekWeek.pl/NVIDIA / Fot. NVIDIA