Na niebie pojawi się wielozadaniowy sterowiec policyjny o nazwie Eon

Firma Avalon Airships zaprezentowała niesamowity projekt bezzałogowego sterowca o nazwie Eon, który ma znaleźć zastosowanie w policji. Maszyna będzie dostępna w kilku wersjach.

Pojawia się coraz to więcej przesłanek świadczących o tym, że do łask niebawem powrócą sterowce. Miały one po II wojnie światowej podbić świat i być głównym środkiem transportu powietrznego w miastach. Niestety, ich losy potoczyły się inaczej, ale teraz znowu może powrócić na nie moda, a to ze względu na ich praktyczność.

Niedawno doszły do nas słuchy, że jeden z współzałożycieli Google, Sergey Brin, buduje sterowiec. Maszyna powstaje w Hangarze nr 2 w placówce należącej do NASA Ames Research Center. W międzyczasie firma Hybrid Air Vehicles, z siedzibą w Wielkiej Brytanii, rozpoczęła testy powietrzne swojej maszyny o nazwie Airlander 10 ().

Reklama

Fot. Avalon Airships.

Teraz pojawił się Eon, który może wprowadzić wielką rewolucję do świata policji. Jak twierdzą jego projektanci, bezzałogowiec będzie mógł szybko i bezgłośnie wykonywać trudne misje w centach miast. Jego codziennym zadaniem mogą być misje obserwacyjne prowadzone z powietrza, transport cennych ładunków, misje ratunkowe lub informowanie i ostrzeganie ludności o groźnych wydarzeniach na dużym obszarze. Avalon Airship przewiduje budowę kilku różnych wersji maszyny, w zależności od potrzeb klientów.

Fot. Avalon Airships.

Ogromnym atrybutem sterowców jest zdolność do utrzymywania się w powietrzu przez długi czas, bardzo niskie kwoty eksploatacji i przemieszczanie się z dużymi prędkościami, o wiele większymi od samochodów lub pociągów. Eon został zaprojektowany w ten sposób, aby mógł lądować nie tylko na lądzie, ale również na wodzie czy śniegu. To czyni go bardzo uniwersalnym środkiem transportu.

Fot. Avalon Airships.

Maszyna od Avalon Airships będzie docelowo wyposażona w cztery wydajne silniki elektryczne, panele słoneczne oraz akumulatory. Dzięki niskiemu zużyciu energii, ma ona oferować zasięg na poziomie 480 kilometrów i móc rozpędzać się do ponad 200 km/h. Na razie Eon znajduje się w fazie koncepcji, ale firma Avalon Airships chce jak najszybciej zbudować jego prototyp.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Avalon Airships

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy