Przyroda
Na Syberii powstanie park mamutów i innych wymarłych zwierząt

Władze Rosji postanowiły nie tylko przywrócić do życia wymarłe gatunki zwierząt, ale również wybudować park na Syberii, w którym będzie można je zobaczyć w ich naturalnym środowisku.

Z informacji ujawnionych przez serwis The Siberian Times, wynika, że o takich planach oficjalnie Władimir Putin powiadomi już 11 września we Władywostoku, podczas 4. Wschodniego Forum Ekonomicznego. Ta niesamowita inwestycja ma opiewać na 6 milionów dolarów.

Zanim powstanie Park Plejstoceński, najpierw wybudowane zostanie specjalne laboratorium, w ramach projektu Północno-Wschodniego Federalnego Uniwersytetu im. Ammosowa. Odkryte na Syberii i zgromadzone w nim dobrze zachowane szczątki mamutów, nosorożców włochatych, lwów jaskiniowych oraz pradawnych ras koni, mają posłużyć rosyjskim naukowcom do sklonowania i odtworzenia tych zwierząt. W tym historycznych wysyłkach będą im pomagali specjaliści z południowokoreańskiej Fundacji Badań Biotechnologicznych SOOAM.

Na Syberii powstanie park mamutów i innych wymarłych stworzeń. Fot. AP.

O próbach sklonowania i odtworzenia mamutów słyszymy od dobrych kilku lat, ale dotąd na świat nie przyszedł żaden przedstawiciel tych pięknych i majestatycznych zwierząt, które znikły z powierzchni Ziemi ponad 10 tysięcy lat temu z ręki człowieka i zmian klimatycznych.

Według najnowszych informacji, rosyjskie laboratorium na Syberii ma pomóc przyspieszyć proces odtworzenia mamutów i innych wymarłych zwierząt. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, a na to się zapowiada, bo w projekt zamieszany jest sam Władimir Putin, to możemy spodziewać się, że już na początku lat 20. nową światową atrakcją turystyczną stanie się syberyjski Park Plejstoceński.

Źródło: GeekWeek.pl/The Sun / Fot. AP/National Geographic