Mobile
Składane smartfony z elastycznymi ekranami. Wszystkie szczegóły w jednym miejscu

Miło nam Was poinformować, że ten news będzie bezustannie aktualizowany o najświeższe informacje na temat nadchodzących wielkimi krokami składanych smartfonów z elastycznymi wyświetlaczami. Zachęcamy Was do bardzo częstego zaglądania.

(13.10.2018) - Samsung zaprezentuje swój składany smartfon już w przyszłym miesiącu

D.J. Koh, prezes Samsunga, powiedział, że składany smartfon z elastycznym ekranem pojawi się w sklepach na całym świecie jeszcze w tym roku. Koreańczycy zdradzili, że smartfon będzie tak bardzo praktyczny w użytkowaniu jak tablet, ale wciąż będzie na tyle mały, że będzie go można nosić w kieszeni spodni. Prawdopodobnie innowacyjne urządzenie Samsunga ujrzy światło dziennie podczas konferencji w San Francisco, która odbędzie się 7 listopada.

(05.10.2018) - LG potwierdza swój składany smartfon. Będzie walczyć z Samsungiem i Huawei

W przypadku LG, które właśnie potwierdziło prace nad składanym smartfonem, nie jest to duże zaskoczenie, bo firma ma za sobą przygodę z elastycznymi panelami, choćby w modelu G Flex z 2013 i G Flex 2 z 2015 roku. Teraz zaś chce zaprezentować światu prawdziwie składany wyświetlacz, nad którym pracuje od pewnego czasu - takimi informacjami podzielił się z nami CEO koncernu, Hwang Jeong-hwan, przy okazji premiery nowego flagowca V40 ThinQ. Tym samym LG dołączy do Samsunga i Huawei, które również przygotowują swoje propozycje, ale Koreańczycy podkreślają, że nie zależy im na czasie i tytule pierwszego: - Wypuścimy swój smartfon, kiedy będziemy zadowoleni z tego, co zaoferuje naszym klientom, a nie żeby być pierwszymi.

Niestety wszystkie składane smartfony będą miały jedną wspólną cechę, naprawdę trudną do przełknięcia, a mianowicie cenę. Szacuje się, że ze względu na ograniczoną ilość oraz drogie komponenty, mogą kosztować ok. 2 tysięcy dolarów, czyli średnio dwa razy tyle, ile obecne flagowe modele, a nie ma nawet pewności, że będą oferować równie wydajną specyfikację. Tak czy inaczej, z niecierpliwością wyczekujemy ich premiery, podobnie jak każdej innej innowacji, która ma szansę na dobre odmienić krajobraz branży technologicznej. Źródło: GeekWeek.pl/Hot Hardware

(4.09.2018) - Samsung wykorzysta Oppo i Xiaomi do zbadania rynku składanych smartfonów

Swoje składane urządzenia szykują już Samsung, LG i Huawei, a teraz do tego grona dołączyć mogą również Xiaomi i Oppo. Co więcej, jak donosi dobrze poinformowany portal ETNews, Samsung dostarczył tym dwóm chińskim producentom próbki swoich elastycznych wyświetlaczy OLED, które wykorzystane mają być w składanych smartfonach. Decyzja ta może wydawać się niezrozumiała, ponieważ to jedni z największych rywali Samsunga, szczególnie na rynku azjatyckim, ale w gruncie rzeczy ma sens. Koncern może bowiem w ten sposób zbadać rynek i lepiej przygotować się do premiery swojego smartfona, a przy tym solidnie zarobić, kontraktując dwóch dużych graczy. Czytaj więcej...

(17.08.2018) - Tak może wyglądać innowacyjny składany smartfon Galaxy X/F od Samsunga

W ostatnich tygodniach regularnie docierały do nas plotki o składanym urządzeniu Galaxy X albo Galaxy F od Samsunga, a oliwy do ognia dolał sam DJ Koh, potwierdzając prace na takim właśnie smartfonem. I choć pierwotnie Samsung chciał być pierwszym producentem dostarczającym składane urządzenia, to teraz chce poświęcić tytuł pioniera, by lepiej dopracować swój smartfon w każdym możliwym aspekcie. Wiemy jednak, że obrał najprawdopodobniej najbardziej pożądaną przez użytkowników drogę, czyli przygotowuje smartfon, który po rozłożeniu oferować będzie 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 3360x1440 pikseli i proporcjach 21:9. Czytaj więcej...

(9.08.2018) - Składane smartfony z elastycznymi ekranami gwoździem do trumny Apple?

Wiele osób wciąż narzeka, że producenci smartfonów zamiast skupić się na prawdziwe innowacyjnych rozwiązaniach, koncentrują się głównie na rywalizacji na liczby, ale zdaje się, że prawdziwa rewolucja jest już tuż za rogiem. Wszystko za sprawą elastycznych wyświetlaczy, które umożliwić mają powstanie zupełnie nowych form smartfonów, składanych na pół - Samsung i LG pracują nad komercjalizacją tego typu paneli od co najmniej 5 lat i wszystko wskazuje na to, że dojdzie do tego jeszcze w tym roku. Czytaj więcej...

(15.06.2018) - Składany smartfon od Samsunga i tablet od Microsoftu niebawem trafią do sprzedaży

Amerykańscy i chińscy giganci technologiczni zapowiedzieli produkcyjne wersje swoich innowacyjnych urządzeń mobilnych. Znamy daty pojawienia się ich w sklepach. Microsoft ujawnił, że prezentowane w kilku wersjach jego prototypowe składane tablety trafią do sprzedaży jeszcze w 2018 roku i w 2019 roku. Mają to być dwa urządzenia o nazwach kodowych Libra i Carmel. Niestety, nie będą to urządzenia wyposażone w elastyczny ekran, a jedynie dwa ekrany. Pomimo tego faktu, praktyczność wykonywania na nich większości zadań ma być niesamowita. Oba wynalazki mają dysponować zupełnie nowym oprogramowaniem, które powstanie specjalnie na ich potrzeby.

Tymczasem pojawiły się nowe informacje o nadchodzącym składanym smartfonie od Samsunga. Galaxy X ma pojawić się w przyszłym roku i posiadać prawdziwy elastyczny wyświetlacz. W trybie złożonym, urządzenie ma oferować wyświetlacz o przekątnej 4.5 cala, natomiast po rozłożeniu ma to być już 7.3 cala. Podobno takie rozwiązanie ma być niesamowicie praktyczne. Jeśli będziemy chcieli użyć smartfona tylko do rozmów telefonicznych czy wysyłania wiadomości, będziemy mogli skorzystać z mniejszej wersji, którą obsłużymy jedną ręką. W przypadku, gdy będziemy chcieli posurfować po globalnej sieci, przejrzeć notatki czy wykonać fotki, to będziemy mieli do dyspozycji duży, panoramiczny ekran. Złożony Galaxy X ma być na tle mały i poręczny, że będzie go można swobodnie nosić w niewielkiej kieszonce w krótkich spodenkach czy nawet koszuli.

(07.05.2018) - Znamy więcej szczegółów na temat składanego smartfonu Samsunga

Składany smartfon z elastycznym ekranem od Samsunga stał się już legendą. Mówi się o nim od dobrych kilku lat, co jakiś czas widzimy wnioski patentowe, a prototypu czy nawet gotowego urządzenia nikt jeszcze nie widział, ale może wkrótce się to zmieni. Właśnie dochodzą do nas wieści, że koreański gigant otrzymał patent nie tylko na wyświetlacz składany w dwóch miejscach, ale również na przezroczysty. To już duży postęp w stosunku do poprzednich technologiczny wniosków. Smartfon ma zawierać zestaw czujników, które będą monitorowały zginanie i składanie wyświetlacza oraz jego ułożenie w przestrzeni, aby jak najlepiej dostosowywać wyświetlane na nim treści. Samsung przewiduje, że użytkownicy innowacyjnego urządzenia będą je trzymali przeważnie poziomo i przeglądali na nim treści w trybie panoramicznym. Jako że wyświetlacz ma być transparentny, to posłuży również do obsługi technologii rozszerzonej rzeczywistości. Podobno ma być tak praktyczna, jakiej jeszcze nie widzieliśmy.

Źródło: GeekWeek.pl