Motoryzacja
„Centrum rozrywki w samochodzie”. Tak będą w środku wyglądały pojazdy w 2019 roku

Nie, to nie jest jakaś kolejna artystyczna wizja przyszłości, tak będzie wyglądał w środku konkurent Tesli, który niebawem trafi do sprzedaży. Na jego masce pojawi się logo firmy Byton.

K-Byte i M-Byte to pierwsze prototypy miejskiego SUV-a i sedana, zaprezentowany przez firmę Byton. Została ona stworzona przez grupę czołowych inżynierów z takich firm jak: Nissan, Tesla, BMW, Toyota. Wspierani są oni przez chiński Tencent Holdings i masę inwestorów z całej Azji. Ich celem jest stworzenie praktycznego pojazdu na miarę XXI wieku, czyli w praktyczny sposób wykorzystującego najnowsze zdobycze techniki w imię ułatwienia życia swoim właścicielom.

Firma ma już zabezpieczone 500 milionów dolarów na realizację swojej wizji, więc możemy spodziewać się, że niebawem takie futurystyczne pojazdy trafią do masowej sprzedaży i odmienią sposób podróżowania tysięcy ludzi na całym świecie. Byton obecnie kończy budowę fabryki w Państwie Środka. Już w przyszłym roku z taśmy zjadą tam pierwsze samochody na potrzeby rynku chińskiego, a w 2020 roku mają być oferowane na całym świecie.

Podstawowy model elektrycznego SUV-a przedstawia się bardzo interesująco, jeśli chodzi o specyfikację i cenę. Za kwotę 45 tysięcy dolarów (ok. 170 tysięcy złotych) otrzymamy pojemny i luksusowy pojazd z napędem na tył, baterią o pojemności 71 kWh, silnikiem o mocy 272 KM (200 kW), zasięgiem na poziomie 400 kilometrów i ładowaniem z mocą ok. 120 kW.

M-Byte na swoim pokładzie będzie posiadał ogromny, 50-calowy (49×10 cali) ekran o wysokiej rozdzielczości, na którym będą wyświetlane wszystkie najważniejsze parametry dotyczące samochodu, a przede wszystkim, będzie on pełnił rolę centrum rozrywki dla kierowcy oraz pasażerów. Zobaczcie, jak wygląda w akcji na powyższym materiale filmowym.

Źródło: GeekWeek.pl/Byton / Fot. Byton