To będzie najwyżej położony ogród i bar w Unii. Niezwykły widok z Varso Tower

Wybudowany w Warszawie Varso Tower jest najwyższym budynkiem nie tylko Polski, ale i Unii Europejskiej. Teraz wzbogaci się o nową atrakcję. Na 49. i 53. piętrze otwarte zostaną tarasy widokowe.


Zaprojektowany przez znane brytyjskie biuro architektoniczne Foster + Partners Varso Tower wznosi się na wysokość 310 metrów nad poziom gruntu. HB Reavis, właściciel budynku podpisał umowę na 20 lat z firmą Magnicity, która będzie obsługiwała trzy ostatnie piętra.

Przestrzeń Magnicity w Varso Tower będzie obejmowała przestrzeń na 49. piętrze, a także dach znajdujący się na szczycie wieżowca (piętro 53.). Prace nad tworzeniem nowej przestrzeni rozpoczną się w drugim kwartale 2024 roku, a oficjalne otwarcie zaplanowano na lato 2025 roku.

Reklama

Co będzie na najwyższych piętrach Varso Tower?

Na odkrytym punkcie na 49. piętrze (na wysokości 205 metrów nad poziomem gruntu) będzie znajdował się najwyżej położony w Unii, obsadzony drzewami taras z ogrodem i bar. Na 53. piętrze (230 metrów nad poziomem gruntu) będzie znajdował się zabudowany taras. Oprócz zapierających dech w piersi widoków, atrakcją może być nawet sam wjazd windą, która będzie rozpędzała się do 8 metrów na sekundę. Proste obliczenie daje nam wynik - niespełna pół minuty. Tyle zajmie dojechanie na górny taras.

- Od początku prac projektowych nad Varso Tower chcieliśmy dzielić się niepowtarzalnymi widokami Warszawy nie tylko z pracownikami tutejszych biur, ale także jak najszerszym gronem gości budynku. (...) Podobnie jak mieszkańcy stolicy i turyści, my również nie możemy się doczekać chwili, gdy tarasy na dachu wieżowca zostaną otwarte dla każdego - mówi Cezary Błaszczyk, członek zarządu HB Reavis Investments w Polsce.

Jak daleko będzie można sięgnąć wzrokiem? Tatr nie zobaczymy, ale skoro udało się uchwycić Varso Tower z Gór Świętokrzyskich, to może przy sprzyjających warunkach uda się sfotografować je ze stolicy.

Najwyższe piętra budynków to atrakcyjne miejsca

Magnicity specjalizuje się w zagospodarowywaniu najwyższych kondygnacji wielu kultowych budynków we Francji, Niemczech czy Stanach Zjednoczonych. Oprócz Varso Tower firma od 1974 roku jest właścicielem Paris Montparnasse Observatory, znajdującego się na szczycie Wieży Montparnasse. Od 1993 działa w słynnej berlińskiej wieży telewizyjnej Berliner Fernsehturm, od 2012 roku jest właścicielem i operatorem 360 Chicago Observation Deck. Przed rozpoczęciem działalności w Warszawie nabyła dwie lokalizacje w Rotterdamie - w 2020 roku Euromast Tower i w 2024 roku najwyższe piętro wieżowca Zalmhaven I.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Warszawa | Architektura
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy