Samolot z niezwykłym, panoramicznym widokiem

Spike Aerospace jest w trakcie budowy pierwszego, naddźwiękowego odrzutowca, którego pasażerowie będą mogli podziwiać przepiękne, podniebne widoki na gigantycznym, panoramicznym ekranie. To istny przełom w świecie prywatnych lotów międzykontynentalnych.

Spike Aerospace jest w trakcie budowy pierwszego, naddźwiękowego odrzutowca, którego pasażerowie będą mogli podziwiać przepiękne, podniebne widoki na gigantycznym, panoramicznym ekranie.

Nowatorska technologia, która po raz pierwszy została zastosowana w samolocie, ma za zadanie umilić, aż 18-tu jego pasażerom, długie podróże tym środkiem transportu. Panoramiczny ekran może zarówno wyświetlać obrazy z sieci kamer zainstalowanych z zewnętrznej strony samolotu, jak i zdjęcia np. z pendrive.

Widoki, szczególnie podczas startów i lądowań, mają dosłownie zapierać dech w piersi. Co najciekawsze, maszyna będzie rozwijać niesamowitą prędkość dochodzącą do 2,200 km/h, która będzie osiągalna do wysokości 10 km.

Prywatny odrzutowiec S-512 będzie można nabyć, za kwotę 80 milionów dolarów, już pod koniec 2018 roku. Spike Aerospace twierdzi, że ten projekt odmieni świat prywatnych lotów międzykontynentalnych, dostanie się bowiem do upragnionego celu skróci się o połowę.