Gaśnica basowa, czyli ugaś pożar dźwiękiem

Gaszenie pożarów bynajmniej nie jest prostą czynnością, jednak studenci z George Mason University w Virginii wymyślili innowacyjny sposób na odmianę tego stanu rzeczy. Ich wynalazek jest niezwykle prosty w obsłudze, bezpieczny i bardzo skuteczny...

Gaszenie pożarów bynajmniej nie jest prostą czynnością, jednak studenci z George Mason University w Virginii wymyślili innowacyjny sposób na odmianę tego stanu rzeczy. Ich wynalazek jest niezwykle prosty w obsłudze, bezpieczny i bardzo skuteczny.

Jego istota nie polega na gaszeniu pożaru jakąś specjalną substancją, a czymś, co nas bezustannie otacza i mamy go pod dostatkiem w każdych warunkach, a mianowicie dźwiękiem.

Studenci postanowili zbudować swoją gaśnicę z głośnika basowego, wzmacniacza i zasilacza. Wystarczy tylko zbliżyć cylinder do źródła ognia i podkręcić tony, a po chwili mały ogień zostanie ugaszony.

Póki co ten patent działa tylko na niewielkich powierzchniach objętych ogniem, jednak studenci już pracują na jego udoskonaleniem i, o czym też pewnie pomyśleliście, miniaturyzacją, gdyż obecnie dźwiękowa gaśnica jest mało poręczna.

Na powyższym filmiku możecie zobaczyć, jak dzieło amerykańskich studentów radzi sobie w akcji.