Małe, ale silne działo fotonowe dla US Navy

Marynarka Wojenna USA już niedługo wejdzie w posiadanie niewielkiego, ale dysponującego potężną mocą działka fotonowego. Tactical Laser Weapon Module (TLWM) został przygotowany przez inżynierów z firmy General Atomic. Armia USA utajniła wszelakie dane na temat tej broni...

Marynarka Wojenna USA już niedługo wejdzie w posiadanie niewielkiego, ale dysponującego potężną mocą działka fotonowego. Tactical Laser Weapon Module (TLWM) został przygotowany przez inżynierów z firmy General Atomic.

Armia USA utajniła wszelakie dane na temat tej broni, jednak dziennikarzom udało się dowiedzieć, że działko będzie miało około 2 metrów sześciennych, więc bez problemu będzie można je zainstalować na pokładach dronów Predator C czy Joint Light Tactical Vehicle, czyli następcy Humvee.

Natomiast jeśli chodzi o jego moc, to laser ma pracować w zakresie od 75 do 300 kilowatów, co daje już naprawdę duże możliwości na polu walki.

Lockheed Martin niedawno zaprezentował działko, które, przy mocy 10 kilowatów, potrafiło niszczyć rakiety z odległości 1,5 kilometra.

W przypadku TLWM osiągalna jest 30 razy większa moc, tak więc można sobie tylko wyobrazić, jak odległe cele może likwidować.

Urządzenie jest również niezwykle mobilne, waży zaledwie 350 kilogramów i jest zasilane z wbudowanych akumulatorów litowo-jonowych, które pozwalają na oddanie kilkunastu strzałów.