Pełne zanurzenie w wirtualnej rzeczywistości

Nawet gdy oszukamy nasz wzrok z pomocą zaawansowanego hełmu wirtualnej rzeczywistości to mamy jeszcze cały szereg innych zmysłów, które oszukać nie tak łatwo. Dlatego naukowcy z Instytutu Cybernetyki Biologicznej Maxa Plancka stworzyli urządzenie nazwane CableRobot Simulator

Nawet gdy oszukamy nasz wzrok z pomocą zaawansowanego hełmu wirtualnej rzeczywistości to mamy jeszcze cały szereg innych zmysłów, które oszukać nie tak łatwo. Dlatego naukowcy z Instytutu Cybernetyki Biologicznej Maxa Plancka stworzyli urządzenie nazwane CableRobot Simulator.

Urządzenie to jest wykonaną z włókna węglowego klatką, która jest zawieszona w powietrzu na ośmiu stalowych linach. Użytkownik siedzi w jej wnętrzu z hełmem VR, a cała klatka przez liny jest dynamicznie poruszana, czym steruje komputer. Jest ona w stanie generować przyspieszenie 1.5g i obraca się we wszystkich możliwych kierunkach dając nam wrażenie tak zbliżone do rzeczywistości jak to tylko możliwe.

Na razie to tylko prototyp i do tego całość jest spora i na pewno droga, ale kto wie - może w przyszłości każdy z nas będzie miał taki gadżet w domu?